Kurye Gibi Girdiği İş Yerinde Eşini Vurup Kaçan Koca, Yakalanınca Ağladı

Konya'da motosikletle geldiği fabrikada kendisini kurye olarak tanıtıp içeriye giren ve boşanma aşamasında olan eşini ağır yaralayıp kaçan koca, yakalanınca ağladı.

16 Eylül 2017 / 11:46

Kurye Gibi Girdiği İş Yerinde Eşini Vurup Kaçan Koca, Yakalanınca Ağladı

Konya'da motosikletle geldiği fabrikada güvenlik görevlilerine kendisini kurye olarak tanıtıp içeriye giren ve muhasebeci olarak çalışan boşanma aşamasında olduğu eşi 25 yaşındaki Saliha Gizem Tatlısert'i tabancayla vurarak ağır yaralayan 27 yaşındaki Zafer Tatlısert, saklandığı kahvehaneden kaçarken yaşanan kovalamaca sonucu yakalandı. Aralarındaki geçimsizlik nedeniyle ayrı yaşadığı eşinin kendisini aldattığından şüphelendiğini ve yüzleşmek için işyerine gittiği ileri süren Tatlısert, ifadesinde "Eşimi çok seviyorum. Onu kıskanıyorum" diyerek ağladığı öğrenildi.

İŞ YERİNDE EŞİNİ VURDU

Olay, geçtiğimiz Perşembe günü merkez Selçuklu ilçesi Aşağıpınarbaşı Mahallesi'nde bulunan bir fabrikada meydana geldi. İddiaya göre 6 aydır eşi Saliha Gizem Tatlısert ile ayrı yaşayan Zafer Tatlısert, eşinin çalıştığı fabrikaya motosikletle giderek kapıdaki güvenlik görevlisine kendisini kurye olarak tanıttı. İçeri girerek muhasebecilik yapan eşinin odasına giden Tatlısert, eşine ruhsatsız tabancasıyla kurşun yağdırdı. Vücuduna 4 kurşun isabet eden genç kadın ağır yaralanırken, aynı iş yerinde çalışan ve kurşunlardan bir tanesi başını sıyıran Abdülkerim Ünal ise hafif yaralandı. Kanlar içerisinde kalan Tatlısert ambulansla hastane kaldırılırken, kaçan Zafer Tatlısert'i yakalamak için çalışma başlatıldı.


BALKONDAN BALKONA ATLAYARAK KAÇMAK İSTEDİ

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Tatlısert'in saklanabileceği adreslere baskın düzenledi. Polis, şüphelenin merkez Meram ilçesi Karaman Caddesi üzerinde bulunan bir kahvehanede saklandığını tespit etti. Ekipler, 3 katlı binanın etrafını sararak önlem aldı. Polis, 3'ncü kata baskın düzenlediği sırada şüpheli Zafer Tatlısert, bulunduğu kattaki balkondan önce 2'nci kata ardından da 1'nci katın balkonuna atladı. Bina içerisinde süren kovalamaca sonucu Zafer Tatlısert yakalanarak gözaltına alındı.


"ÇOK SEVİYORUM, KISKANIYORUM"

Eşini çok sevdiğini ve kıskandığını söylediği öğrenilen Tatlısert, polisteki ifadesinde "Eşimi çok kıskanıyorum. Biriyle ilişkisi olduğunu düşünüyorum. Bunu konuşmak ve onunla yüzleşmek istedim. Arkadaşımdan motorunu ve kaskını ödünç alarak eşimin çalıştığı fabrikaya gittim. Fabrikaya geldiğimde kapıdaki güvenliğe kendimi kurye olarak tanıttım ve paket getirdiğimi söyleyerek içeriye girdim. Eşim beni görünce 'Sen burada ne arıyorsun. Neden geldin.' diye bağırdı. O bağırınca aramızda tartışma çıktı. Bu sırada elimde olan silahı rastgele ateşledim. Eşimi ve araya girmeye çalışan Abdülkerim Ünal'ı vurdum. Eşimi vurmak istemezdim. Ben onu çok seviyorum. O benim her şeyim." diyerek ağladığı öğrenildi.


Yaralama ve tehdit suçlarından hakkında yakalama kararı bulunan ve 6 yıl kesinleşmiş hapis cezası olduğu öğrenilen Zafer Tatlısert'in emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.

Reklamın kapanmasına sn kaldı