Son Dakika! Bahçeli'den Barzani'ye Çok Set Sözler: Şaka Yapmıyoruz, Bedel Ödetiriz!

Son dakika... Bahçeli, Kuzey Irak'taki bağımsızlık referandumuyla ilgili "Şaka yapmıyoruz, bedel ödemekten bahseden Barzani'ye bedel ödetecek güçteyiz!"

16 Eylül 2017 / 17:26

Son Dakika! Bahçeli'den Barzani'ye Çok Set Sözler: Şaka Yapmıyoruz, Bedel Ödetiriz!

MHP lideri Devlet Bahçeli, Kuzey Irak'taki Bağımsızlık referandumuyla ilgili, bölgesel yönetimin başkanı Mesut Barzani'ye sert sözlerle yükledni. "Barzani'nin referandum komplosu, Türk düşmanlığının bu zamandaki yansımasıdır. Şaka yapmıyoruz, bedel ödemekten bahseden Barzani'ye bedel ödetecek güçteyiz!" dedi.

BARZANİ'YE SERT SÖZLERLE YÜKLENDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Twitter hesabı üzerinden gündeme ilişkin görüşlerini aktardı. Açıklamasında, Kuzey Irak'ta 25 Eylül'de yapılması planlanan bağımsızlık referandumuna geniş yer ayıran Bahçeli, refrandum için "Bedel ödemeye hazırız!" diyen Barzini'ye sert sözlerle yüklendi.

"HİLAL PARLAYINCA HAÇLILARIN UYKUSU KAÇMIŞTI"

İşte Bahçeli'nin sözleri:

Türklerin Avrupa'ya girmesiyle Şark Meselesi vasat ve varlık bulmuştu. Kısaca Çimpe Kalesi'nin 1356'da alınmasıyla tarihin akışı değişmişti. Asırlarca sürekli ve sistemli saldırılarla önce Avrupa'dan, ardından da Anadolu'dan çıkarılmamız, deyim yerindeyse sürülmemiz planlanmıştı. Türklerin mevcudiyeti her zaman rahatsızlık uyandırmış, tarihi hesaplar her fırsatta tedavüle sokulmuş, amansız düşmanlıklar sahnelenmişti. Biliniyordu ki, Türklük varsa İslam güvence altında, mazlumların hak ve hukuku güven içindeydi. Hilal parlayınca haçlıların uykusu kaçmıştı.

"REFERANDUM, TÜRK DÜŞMANLIĞININ YANSIMASI"

Vatanımızı paylaşmak, tarihsel çıkarlarımızı paylamak, varlığımızı dağıtmak için durmadan oyunlar oynandı, aslan kediye boğdurulmak istendi. Barzani'nin 25 Eylül referandum komplosu, bir yönüyle dalga dalga büyüyüp süregelen Türk düşmanlığının bu zamandaki yankı ve yansımasıdır.

"KÜRDİSTAN KURULURSA, TÜRKİYE FELÇ OLACAKTIR"

Kerkük oldubittiye getirilip peşmergenin hâkimiyetine girerse, dahası güney sınırlarımız boyunca Kürdistan kurulursa Türkiye felç olacaktır. Kerkük'ün güvenliği Ankara'nın güvenliği demektir. Tarih, coğrafya ve milli müktesebata göre Ankara ile Kerkük'ün kaderi bir ve aynıdır. Kerkük Lord planlarına kurban verilirse, Musul, Telafer, Tuzhurmatu; ezcümle Türkmeneli tasfiye ve telef olursa Anadolu'ya ateş yağacaktır.

"BARZANİ'YE BEDEL ÖDETECEK GÜÇTEYİZ"

Yedi koldan, yirmi dört boydan geldik Orta Asya'dan. Tıpkı yayından fırlayan ok, çakan yıldırım, huduttan hududa atılan mızrak gibi. Kerkük Türk'tür diyoruz. Hamaset yapmıyoruz. Şaka hiç yapmıyoruz. Bedel ödemekten bahseden Barzani'ye bedeli ödettirecek de güçteyiz.

"GEREKİRSE CEPHEDEN CEPHEYE KAN TAŞIRIZ"

25 Eylül referandum komplosunun ertelenmesi değil, tamamen ilga edilmesi hayat mezat meselesidir. Aksini düşünmek felakete hizmettir. Gerekirse güneşe ateş taşırız, gerekirse buzdan ateş yakarız, gerekirse cepheden cepheye kan naklederiz, yine de bekamıza el sürdürmeyiz.

"YARIN DİYARBAKIR'A GÖZLERİNİ DİKECEKLER"

Referandumdan vazgeçilmesi şartıyla Barzani'ye Kerkük'ü bağışlamayı düşünenlere Türk'ün yenilmez iradesini, geçilmez imanını hatırlatırım. Bugün Kerkük'ü peşkeş çekmeyi amaçlayanlar, yarın Diyarbakır'a, Hakkâri'ye, Şırnak'a gözlerini dikeceklerdir. Bu kaçınılmaz bir gerçektir.

"ABD, EYALETLERİNDE BAŞ GÖSTEREN BAĞIMSIZLIK ARAYIŞINA NE DİYECEKTİR"

ABD ve İngiltere öncelikle kendi işine bakmalı,haksız,hukuksuz ve hadsiz politik tasavvur ve tavırlarından acilen ve derhal geri dönmelidir. Bölgemizde fitneye mihmandarlık yapan ABD, gelecekte kendi eyaletlerinde baş gösterebilecek bağımsızlık arayışına ne diyecektir

Mesela Kaliforniya'nın içten içe büyüyen, devamlı zemin tutan ayrılma talepleri iyice somutlaşır, gün yüzüne çıkarsa ABD ne yapacaktır? Veya İngiltere'nin atadığı valilerce yönetilen Kanada, Avusturalya, Yeni Zelenda gibi ülkeler yeter derse neler olacağını düşünen var mıdır?

Reklamın kapanmasına sn kaldı