Trabzon'da Esrardan 20 Kat Daha Tehlikeli Shunk Ele Geçirildi

Gençler arasında hızla yaygınlaşan ve beyinde hasara yol açan, esrardan 20 kat daha tehlikeli Skunk isimli uyuşturucu madde üreticilerinin peşine düşen ekipler, Trabzon'da 670 gram ele geçirdi.

16 Eylül 2017 / 10:43

Trabzon'da Esrardan 20 Kat Daha Tehlikeli Shunk Ele Geçirildi

Trabzon'da uyuşturucu operasyonu düzenleyen ekipler, bonzaiden sonra gençler arasında hızla yayılan Skunk adlı uyuşturucu maddeyi üreten şüpheliyi gözaltına aldı. Operasyonda 670 gram Skunk ele geçirildi.

TRABZON'DA ELE GEÇİRİLDİ

Bonzaiden sonra hızla yaygınlaşan farklı bir uyuşturucu türü olan ve hint kenevirinin laboratuvar ortamında başka uyuşturucularla hibritlenmesi sonucu elde edilen 'Skunk'a yönelik son aylarda Trabzon'da çok sayıda operasyon gerçekleştirildi. Son olarak İstanbul'dan Trabzon'a getirilerek piyasaya sürüleceği ihbarı alınan 670 gram Skunk Çarşıbaşı ilçesinde ele geçirildi.


ARACIN İÇİNE ZULALAMIŞLAR

Trabzon Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul'dan Trabzon'a uyuşturucu madde getireceği tespit edilen M.K., isimli şahsın kullanmakta olduğu aracı Çarşıbaşı ilçesinde yakaladı. Araçta yapılan arama neticesi aracın vites kolu altı ile motor kısmına zulalanmış 3 ayrı kavanoz içinde 670.88 gram Skunk Esrar Maddesi ele geçirildi. Olayla ilgili M.K. gözaltına alındı.

BEYİNDE HASAR BIRAKIYOR

'Kokarca' anlamına gelen ve ağır bir kokusu olan "skunk" son dönemde uyuşturucu satıcıları tarafından Doğu Karadeniz bölgesinde de pazarlanmaya çalışılıyor. Diğer uyuşturucu maddelerine göre (Bonzai ve Jamaika) daha pahalı olan "kimyevi değil, organik" denilerek pazarlanan uyuşturucu maddenin özellikle beyin üzerindeki etkisi çok ağır olduğu gibi öldürücü etkisi olduğu ve birçok hastalığa da neden olduğu kaydediliyor.

Reklamın kapanmasına sn kaldı