250 Kişilik Çekilişe Binlerce Vatandaş Akın Edince Yollar Trafiğe Kapandı

Zonguldak'ta binlerce vatandaş alışveriş merkezinin 250 kişi için düzenlediği çekilişe koşunca oluşan kalabalık yolu trafiğe kapattı.

08 Temmuz 2017 / 17:03

250 Kişilik Çekilişe Binlerce Vatandaş Akın Edince Yollar Trafiğe Kapandı

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde alışveriş merkezinin 250 kişilik çekilişine binlerce kişinin katılması yüzünden oluşan izdiham bütün yolun trafiğe kapanmasına neden oıldu. Mağaza sahibi Ali Toprak 250 kişilik çekilişe beklediklerinden çok fazla katılım olduğunu belirterek, trafikte oluşan aksaklıktan dolayı tüm sürücülerden özür diledi.

SÜRÜCÜLER İSYAN ETTİ

Ereğli'de faaliyet gösteren bir alışveriş merkezi haftalar öncesinden 250 kişiye ürün hediye edeceğini duyurarak bilet dağıttı. İlanı gören binlerce kişi ise bu sabah saatlerinde mağazaya akın etti. Erdemir Caddesi'nde oluşan kalabalık yolun trafiğe kapanmasına neden olurken, sürücüler duruma tepki gösterdi. Mağaza önünde izdiham yaşanınca devreye giren polis ekipleri trafiği açmak için yoğun çaba gösterdi.

"DAHA ÖNCEDE ÜCRETSİZ BİLET DAĞITMIŞTIK"
Organizasyonu her yıl yaptıklarını ancak bu yıl beklemedikleri bir kalabalıkla karşılaştıklarını dile getiren mağaza sahibi Ali Toprak, trafikte oluşan aksaklıktan dolayı tüm sürücülerden özür diledi. Toprak, "Bu bizim geleneksel hale getirdiğimiz bir kampanya. Karaca alışveriş merkezi olarak düzenlediğimiz bedava bilet kampanyamız. Daha önce alışveriş yapan müşterilerimize ücretsiz bilet dağıtmıştık. Hafta sonu kimse olmaz diye böyle bir kampanya düzenledik. Trafik bu kadar yoğun olmaz diye ama izdiham yaşandı" diye konuştu.

"BÖYLE İZDİHAM OLACAĞINI TAHMİN ETMİYORDUK"

Kendi imkanlarıyla bir şeyler yapmak istediklerini belirten Toprak, "Kendi imkanlarımız ve firmaların da desteği ile hediye dağıtıyoruz. Bu şekilde halkımıza da yararlı olmaya çalışıyoruz. Burada 250 adet ürün dağıtıyoruz. Daha önce dağıttığımız biletlerle yapılan çekilişte kime çıkarsa vatandaş hediyesini alıyor. Muhtemelen 2 bin 2 bin 500 kişi olduğunu düşünüyoruz. Alıp gidenler de oldu. Saat 11.00 civarında başladık kampanyaya. Şu anda kalan hediyeleri dağıtıyoruz. Biraz sonra da trafik normal akışını alacaktır. Bu konuda kaymakamlık ve belediyemizden izin aldık. Ama bu kadar izdiham olacağını tahmin etmiyorduk. Sağ olsunlar trafik ekiplerimiz de bizlere yardımcı oluyorlar. Halkımıza teşekkür ediyoruz. Kamuoyundan ve vatandaşlarımızdan da özür diliyoruz. Bu kadar trafiğin yoğun olacağını tahmin etmemiştik. Bundan sonra daha dikkatli olacağız" dedi.

Mağaza önünde oluşan kalabalık hediyelerin dağıtılmasının ardından sorunsuz bir şekilde dağıldı.