Artvin'de 6 Ortak, 3 Ton Altın İçin Define Kazısı Başlattı

Artvin'de 6 ortak define arama için izin alarak kazı yapmaya başladı. Defineye ulaşıldığında 3 ton altın bulanabileceği iddia ediliyor.

15 Mart 2017 / 14:44

Artvin'de 6 Ortak, 3 Ton Altın İçin Define Kazısı Başlattı

Artvin'de 3 ton altın bulunduğu iddiasıyla kazı başlatan 6 ortak, 12 metre açılacak olan tünelin yaklaşık 7 metresini kazdı.

30 GÜN SÜRELERİ VAR

Artvin'in Yusufeli ilçesi Cala Mevkii Bağözü Mahallesi'nde 6 kişi ortaklaşa define arama için izin alarak kazı yapmaya başladı.

30 gün süre aldıkları öğrenilen Barış Demirci, İbrahim Demirci, Ahmet Özer, İbrahim Demirci ve ve 2 yabancı uyruklu kişinin define araması yaptırdığı bölgede 3 ton altın olduğu iddia ediliyor.

İlk etapta 12 metre aşağıya doğru kazı yapılacağı ve ardından ellerindeki haritaya göre bir tünele ulaşılacağı öğrenildi.KAZININ 7 METRESİ TAMAMLANDI

Dün başlayan kazılarda ilk 7 metre tamamlandı. Bugün sabahın erken saatlerinde başlayan çalışmalarla günün sonunda 12 metrelik kazının tamamlanacağı düşünülüyor.

Öte yandan Yusufeli halkı ise kazı yapılan yeri panayır alanına çevirdi. Herkes kazının sonunda ne olacağını merakla bekliyor.