Bakan Müezzinoğlu: Gününü Doldurmayan Cumhurbaşkanı da Olsa Emekli Olamaz

Bakan Müezzinoğlu Kılıçdaroğlu'nun seçilme yaşının 18'e düşürülecek olmasıyla ilgili eleştirilerine "İster milletvekili, ister cumhurbaşkanı olsun gününü doldurmayan emekli olamaz" dedi.

15 Mart 2017 / 10:54

Bakan Müezzinoğlu: Gününü Doldurmayan Cumhurbaşkanı da Olsa Emekli Olamaz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Kılıçdaroğlu'nun seçilme yaşının 18'e düşürülecek olmasıyla ilgili eleştirilerine sert yanıt verdi. Müezzinoğlu, "İster milletvekili, ister cumhurbaşkanı olsun gününü doldurmayan emekli olamaz" dedi.

"İSTER CUMHURBAŞKANI İSTER BAŞBAKAN OLSUN YAŞINI DOLDURMAYAN EMEKLİ OLAMAZ"

Müezzinoğlu, Kılıçdaroğlu'nun seçilme yaşının 18'e düşürülecek olmasıyla ilgili eleştirileriyle ilgili şunları söyledi:

"Burada resmen insanı kandırma niyetiyle sığ, yalan cümleler söyleniyor. Bir defa kim olursa olsun, ister milletvekili, ister cumhurbaşkanı, ister başbakan, ister bakanın yaşını ve gününü doldurmadan emekli olma şansı yok. İlk defa milletvekili olacaklar için de asla 60 yaşından önce erkekleri, 58 yaşında önce de kadınları emekli yapmayan bir sistemimiz var."

"GENÇLER İSTERSE SİYASETÇİ OLUR"

Bakan Müezzinoğlu, "Biz AK Parti olarak şunu diyoruz, 18 yaşında seçme hakkını verdiysek, seçilme hakkını da verelim. Biz buradan istiyoruz ki Recep Tayyip Erdoğanlar çıksın. Ama onlar korkuyor Kılıçdaroğulları çıkacak diye. O korku dolayısıyla gençlere 'Ey genç kendini inkar et, hayır de' diyor. Niye kendini inkar etsin? İster siyasetçi olur, ister olmaz. Hakkını cebine koysun. Hakkını niye Kılıçdaroğlu'nun cebinde tutuyor ki." dedi.

"BİLEREK SÖYLÜYOR"

Müezzinoğlu, "Yanlış, artık kelime tam oturuyor, resmen bilerek söylüyor. Sayın Kılıçdaroğlu burada kesinlikle bilerek duygu sömürüsü ve istismar yapıyor ama bu kadar yalanla bir yere varılmaz." diye konuştu.