Çapkınlık Yapayım Derken Aracından Oldu

Konya'da bir vatandaş arkadaşlık sitesinde tanıştığı kişiyle buluşmak için gittiği yerde aracına bomba koyulduğu mesajı üzerine polisi arayarak ihbarda bulundu. Kontrollü patlatılan araçtan bomba çıkmadı.

12 Haziran 2017 / 04:19

Çapkınlık Yapayım Derken Aracından Oldu Konya'da bir şahıs arkadaşlık sitesinde tanıştığı kişiyle buluşmak için gittiği sırada aracına bomba koyulduğu mesajı üzerine polisi arayarak ihbarda bulundu. Polis araçta fünye ile patlatma yaptı ancak herhangi bir bomba izine rastlanmadı.

Olay, saat 23.45 sıralarında merkez Meram ilçesi Telafer Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Bilal S. bir arkadaşlık sitesi üzerinde mesajlaştığı Eymen isimli kişiyle buluşmak için arkadaşından ödünç aldığı 42 J 7913 plakalı otomobille Telafer Caddesi'ne geldi. İddiaya göre, Bilal S'nin mesajlaştığı kişi aracından inmesini söyleyerek komutlar vermeye başladı. Şahsın komutlarına uyarak araçtan inen Bilal S. bir süre sonra araca binmek için otomobilin yanına geldi. Otomobilin başında 5 kişi gören Bilal S. mesajlaştığı Eymen isimli şahıstan aracında bomba olduğunu ve aracına binerse bombanın patlayacağı şeklinde bir yazılı mesaj aldı. Bunun üzerine korkarak araçtan uzaklaşan Bilal S. polisi arayarak ihbarda bulundu.