Çapkınlık Yapayım Derken Aracından Oldu

Konya'da bir vatandaş arkadaşlık sitesinde tanıştığı kişiyle buluşmak için gittiği yerde aracına bomba koyulduğu mesajı üzerine polisi arayarak ihbarda bulundu. Kontrollü patlatılan araçtan bomba çıkmadı.

12 Haziran 2017 / 04:19

Çapkınlık Yapayım Derken Aracından Oldu

Konya'da bir şahıs arkadaşlık sitesinde tanıştığı kişiyle buluşmak için gittiği sırada aracına bomba koyulduğu mesajı üzerine polisi arayarak ihbarda bulundu. Polis araçta fünye ile patlatma yaptı ancak herhangi bir bomba izine rastlanmadı.

Olay, saat 23.45 sıralarında merkez Meram ilçesi Telafer Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Bilal S. bir arkadaşlık sitesi üzerinde mesajlaştığı Eymen isimli kişiyle buluşmak için arkadaşından ödünç aldığı 42 J 7913 plakalı otomobille Telafer Caddesi'ne geldi. İddiaya göre, Bilal S'nin mesajlaştığı kişi aracından inmesini söyleyerek komutlar vermeye başladı. Şahsın komutlarına uyarak araçtan inen Bilal S. bir süre sonra araca binmek için otomobilin yanına geldi. Otomobilin başında 5 kişi gören Bilal S. mesajlaştığı Eymen isimli şahıstan aracında bomba olduğunu ve aracına binerse bombanın patlayacağı şeklinde bir yazılı mesaj aldı. Bunun üzerine korkarak araçtan uzaklaşan Bilal S. polisi arayarak ihbarda bulundu.

OTOMOBİL FÜNYE İLE PATLATILDI

İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri aracın yakınında bulunan müstakil evde bulunan vatandaşları tahliye ederek, caddeyi trafiğe kapattı ve çevre güvenliği aldı. Polis ekiplerinin ilk incelemelerinin ardından olay yerine bomba imha uzmanı ekip, itfaiye ile 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen bomba uzmanı ekip özel kıyafetini giyerek şüpheli otomobile yaklaştı. Bu sırada polis telsizinden, "Otomobil yanında bulunan tüm istasyonlar, personelimiz mutlak suretle can güvenliğini alsınlar" anonsu yapıldı. Otomobilin bagajına fünye koyan bomba imha uzmanı, kontrollü olarak patlattı. Patlama sonrası bagaj kısmından hasar alan otomobile giden ekip, araçta herhangi bir bomba izine rastlamadı.


POLİS MERKEZİNE GÖTÜRÜLDÜ

Patlama sonrası LPG'li olduğu öğrenilen otomobilde herhangi bir gaz sızıntısı olup olmadığını kontrol amaçlı itfaiye ekipleri giderek inceleme yaptı. Araçta sızıntı olmadığının anlaşılması üzerine cadde trafiğe açıldı. Otomobilin bagajında ve camlarında ise hasar meydana geldi. İhbarı yapan Bilal S. ise polis ekiplerince üstü arandıktan sonra polis aracına bindirildi. Bilal S'nin ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldüğü öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.