Çenesinde Tümör Bulunan Minik Yaşar'a Kaymakamlık Sahip Çıktı

Van'da doğuştan çenesinde tümör bulunan minik Yaşar, Başkale Kaymakamlığı'nın sahip çıkmasıyla yeniden hayata tutundu.

05 Nisan 2017 / 14:28

Çenesinde Tümör Bulunan Minik Yaşar'a Kaymakamlık Sahip Çıktı

Van'ın Başkale ilçesine bağlı Yurttepe Mahallesi'nde yaşayan ve çenesinde tümör bulunan 7 yaşındaki Yaşar Örek'e Kaymakamlık sahip çıktı. Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, tüm masraflarını karşılayarak Yaşar Örek'i tedavi ettirdi.

OĞLU İÇİN KAYMAKAMDAN YARDIM İSTEDİ

Başkale'nin İran sınırında bulunan Yurttepe Mahallesi'nde yaşayan 4 çocuk annesi Saliha Örek, doğuştan çenesinde tümör bulunan oğlunun tedavisi için Kaymakam Abdulselam Öztürk'e gelerek yardım istedi.
TÜM MASRAFLAR KARŞILANARAK TEDAVİ EDİLDİ

Eşinin cezaevinde bulunduğunu, maddi imkanlarını olmadığı için çocuğunu tedavi ettirmediğini anlatması üzerine Kaymakam Öztürk hemen harekete geçti. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan 7 bin TL olan tüm masrafları karşılanarak minik Yaşar İstanbul'da tedavi edildi.

"YETKİLİLERİN YARDIM ETMESİYLE ÇOCUĞUM SAĞLIĞINA KAVUŞTU"

Oğlunun sağlığına kavuşmasından sonra Saliha Örek, Kaymakam Öztürk'ü ziyaret ederek teşekkür etti. Örek, "İlk tedaviye götürdüğümde çenesindeki tümöre 7 yaşına kadar dokunulmaması istenmişti. 7 yaşına geldikten sonra da imkanımız olmadığı için ameliyat ettiremedik. Ancak yetkililerin yardım etmesiyle çocuğum sağlığına kavuştu" dedi.