CHP'nin Maltepe Mitinginde 16 Bin Polis Görev Yapacak

Ankara'dan başladığı yürüyüşün sonuna gelen CHP Lideri Kılıçdaroğlu, bugün 18.00'deki Maltepe mitingiyle eylemini bitirecek. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı miting alanında 16 bin polis görev alacak.

09 Temmuz 2017 / 08:41

CHP'nin Maltepe Mitinginde 16 Bin Polis Görev Yapacak

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu'nun tutuklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstanbul'a başlattığı 'Adalet Yürüyüşü' bugün Maltepe'de yapılacak mitingle sona erecek. Mitingle ilgili çalışmalar son hız devam ediyor. Alanın çevresi polis bariyerleri ile çevrilirken, üzerinde 'Adalet' yazısı bulunan 80 metre genişliğinde 20 metre derinliğinde bir sahne kuruluyor. Mitinge gelen vatandaşların sahneyi daha iyi görebilmeleri için alanın muhtelif noktalarında 2 adet dev LED ekran ile 6 adet ses sistemi de yer alacak.

EMNİYET MÜDÜRÜ ALANDA İNCELEME YAPTI

İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, CHP'nin Maltepe sahilde yapacağı "adalet mitingi" öncesinde alanı gezerek alınan güvenlik tedbirlerini yerinde inceledi. Çalışkan alanda yaptığı açıklamada adalet mitingi için toplamda 15-16 bin civarında polisin görev yapacağını söyledi. Mustafa Çalışkan, miting alanında şube müdürleri ve emniyet müdür yardımcıları tarafından karşılandı.

BELEDİYE BAŞKANIYLA KONUŞTU

Alınan tedbirleri inceleyen Çalışkan, alanda miting hazırlıklarıyla ilgilenen CHP'li Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ve partililerle de bir süre sohbet ederek tüm güvenlik tedbirlerinin alındığını söyledi.

15- 16 BİN POLİS GÖREV YAPACAK

Mitingle ilgili alınan tedbirler hakkında bilgi veren Mustafa Çalışkan, "İl genelinde 15-16 bin personel görev yapacak. Son kontrolleri yapıyoruz. Arkadaşlar birkaç gündür burayı hazırlıyor. Yarın çok rahat bir miting olacak Allahın izniyle. Buraya gelecek vatandaşlarımızın geleceği güzergaha kadar her türlü tedbiri aldık" dedi.

MALTEPE'YE YALNIZ YÜRÜYECEK

CHP İl Başkanı Cemal Canpolat özetle şunları söyledi:

"Genel Başkanımız, pazar günü saat 17.00'de Dragos Sahil'den yaklaşık 3 kilometrelik bir yürüyüş gerçekleştirerek Maltepe sahilinde milyonlarla buluşacak .

İstanbul'un 958 mahallesinden Maltepe'ye araç kaldıracağız. Ulaşımla ilgili hiç kimse problem yaşamayacak.

1,5 MİLYON KİŞİ BEKLENİYOR

Adalet için bu alanda en az 1,5 milyon kişi olacak. Alana girişler saat 15.00'ten itibaren başlayacak. Alana deniz yolu dahil olmak üzere 4 farklı arama noktasından giriş yapılacak.

Alanın en hızlı ulaşılabilir noktalarında 4 ambulans noktası hazır bulunacak. 3 ayrı noktada seyyar tuvaletler kurulurken, 2 adet bebek bakım çadırı ve yaşlı ya da hastalar için çadırlar olacak.

1 milyon su taşıyacak soğuk hava depolu 10 adet TIR alanın çevresinde hazır bulunacak."