Cinayetten Ormanda Drone ile Aranan Şüpheli Akrabasının Evinde Yakalandı

Bursa'da Naci Türkan'ı pompalı tüfekle vurduktan sonra kaçan Cemal Toyran, ormanlık alanda dronelar ile arandı ve akrabasının evine girerken yakalandı.

15 Mart 2017 / 10:29

Cinayetten Ormanda Drone ile Aranan Şüpheli Akrabasının Evinde Yakalandı

Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı Orhaniye Köyü'nde bakkal işleten 53 yaşındaki Naci Türkan'ı pompalı tüfekle öldürdükten sonra kaçan 40 yaşındaki Cemal Toyran, jandarma tarafından bir akrabasının evinde yakalandı.

TARTIŞMA KAVGAYA DÖNDÜ

Mudanya'nın Orhaniye Köyü'nde çobanlık yapan Cemal Toyran, geçtiğimiz cuma günü köyde henüz belirlenemeyen bir nedenle tartıştığı bakkal Naci Türkan'a pompalı tüfekle ateş etti.

Ağır yaralanan ve ambulansla Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Naci Türkan, doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi.

ORMANA KAÇAN ŞAHIS DRONE İLE ARANDI

Olay sonrası ormanlık alana kaçan Cemal Toyran jandarma ekipleri tarafından karadan özel eğitimli köpeklerle, havadan ise drone ile aranmaya başladı. Ormanlık alanda yaşadığı tespit edilen Toyran yiyecek almak için Hançerli Mahallesindeki bir akrabasının evine geldiği sırada yakalandı.

"YILLAR ÖNCE KÜFÜR ETMİŞTİ ONUN İNTİKAMINI ALDIM"

Jandarmada ifadesi alınan psikolojik sorunlarının bulunduğu öne sürülen Cemal Toyran, verdiği ifadesinde, "O bana yıllar önce küfür etmişti. Onun intikamını aldım." dedi. adam öldürmek suçundan adliyeye çıkartılan Toyran dün gece tutuklanarak cezaevine kondu.