Cinsiyet Değiştirip Erkek Olan İngiliz, Çocuğunun Babasını Sosyal Medyadan Buldu

Cinsiyet değiştirerek erkek olan Hayden Cross, kendini hamile bırakmasına izin verilmeyince, Facebook üzerinden tanıştığı bağışçıdan aldığı sperm ile hamile kalarak bir kız çocuğu doğurdu.

08 Temmuz 2017 / 14:34

Cinsiyet Değiştirip Erkek Olan İngiliz, Çocuğunun Babasını Sosyal Medyadan Buldu

Yaklaşık üç yıl önce cinsiyet değiştirip erkek olan 21 yaşındaki Hayden Cross, ileride hamile kalmak için kendi yumurtalarının dondurulmasını istedi, ancak doktorlar olumsuz yanıt verdi. Cross Facebook'ta bulduğu bir bağışçının spermleri ile hamile kaldı ve bir kız çocuğu doğurdu. Tüm Dünyada manşetlere çıkan Cross, doğum yapan ilk İngiliz erkek ünvanını aldı.

"ÇOCUK SAHİBİ OLMAK ÇOK GÜZEL BİR DUYGU"

Göğüslerini aldırarak cinsiyet değiştirme işlemini tam olarak tamamlamayı planlayan Cross, cinsiyet değiştirip erkek olduktan sonra ileride hamile kalması için yumurtalarının dondurulmasını talep etti ama sağlık yetkilileri buna izin vermeyince Facebook'ta kendisine sperm verecek bağışçı aradı. Bağışçıdan sperm aldıktan sonra kız çocuğu dünyaya getiren Cross, "Dünyada çocuk sahibi olmak güzel bir duygu" dedi.


KİMLİKTE ANNE İSMİ VAR, BABA İSMİ YOK

Hamile olduğu açıkladıktan sonra bazı çevrelerden tehditler aldığını söyleyen Cross'ın kraliyet hastanesinde dünyaya getirdiği kız çocuğunun cüzdanında anne ismi yazıldı ama baba ismi yazılmadı.