Çorum-Samsun Karayolu Kar Yağışı Nedeniyle Trafiğe Kapandı

Çorum'da akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Karadeniz'i İç Anadolu'ya bağlayan Çorum-Samsun karayolu trafiğe kapandı.

15 Mart 2017 / 03:43

Çorum-Samsun Karayolu Kar Yağışı Nedeniyle Trafiğe Kapandı

Çorum'daki kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun kar yağışı ve kazalar nedeniyle Çorum-Samsun karayolunda uzun araç kuyrukları oluştu.

EKİPLER ARALIKSIZ ÇALIŞTI

Yoğun kar yağışı, Çorum-Samsun ve Çorum-Amasya karayollarında meydana gelen trafik kazaları ile yoldan çıkan büyük araçlar nedeniyle ulaşım durdu. Hasanzahir ve Kaymakçı rampalarında yolun tekrar trafiğe açılması için Karayollarına bağlı ekipler saatlerce çalışma yaptı.


TÜM ARAÇ SÜRÜCÜLERİNİ UYARDILAR

Her iki karayolunda da tedbir alan Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri, tüm araç sürücülerini dikkatli olmaları için uyardı. Uzayan araç kuyrukları nedeniyle bazı sürücüler araçlarını yol kenarlarında bulunan park alanlarına çekti.

YOL 3 SAAT SONRA ULAŞIMA AÇILABİLDİ

Uzun süredir yolda bekleme yapan sürücüler, yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından yol ulaşıma açılınca rahat nefes aldılar. Kentte kar yağışı aralıksız devam ederken, Karayolları ve polis ekiplerinin çalışmaları sürüyor.