Dilencinin Üzerinden 30 Bin, Bankadan 450 Bin Lirası Çıktı

Bursa'da Osmangazi Belediyesi ekiplerinin 15 gündür takip ettiği şahıs cami önünde yakalandı, yanındaki farklı farklı poşetlerden 30 bin lira nakit çıktı, banka hesabında da 450 bin lira olduğu belirlendi.

12 Haziran 2017 / 04:05

Dilencinin Üzerinden 30 Bin, Bankadan 450 Bin Lirası Çıktı

Bursa'da bir caminin önünde dilenirken polisin şüphelenerek üzerini aradığı 56 yaşındaki Mehmet Cahit Özlatından 30 bin lira nakit para çıktı. Öztalının kontrol edilen banka hesaplarında ise 450 bin lira olduğu belirlendi. Zabıta ekiplerine teslim edilen Mehmet Cahit Öztalının paralarına el konulurken Kabahatler Kanununa göre dilencilik yapmak suçundan 109 lira para cezası yazılarak serbest bırakıldı.

CEKET VE PANTOLONUNDA ÖZEL CEPLER VAR

Merkez Osmangazi İlçesi Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulunan İl Müftülüğü'nün karşısındaki Şehreküstü Camii önünde dilencilik yapan bir kişiden şüphelenenler polis ve zabıta ekiplerini aradı. Bölgeye giden polis, dilenen 56 yaşındaki Mehmet Cahit Öztalını Şehreküstü Zabıta Noktasına götürdü. Burada yapılan üst aramasında Öztalından altı ayrı poşet içinde bozuk paralar çıktı. Ceketinin ve pantolonunun iç bölümlerine özel cepler diktiren Mehmet Cahit Öztalının üzerinde yapılan detaylı aramada 30 bin lira nakit para ile bir bankaya ayrı beş ayrı hesap cüzdanı çıktı. İncelemede banka hesaplarında toplam 450 bin TL olduğu belirlendi.


"HIRSIZLAR PARAMI ÇALAR DİYE KORKTUM"

Dilencilik yapmadığını ve banka hesabındaki paraların ise emekli maaşından kalan paralardan toplandığını öne süren Mehmet Cahit Öztalın'ın, "Üzerimdeki paraları ise evde hırsızlar çalar diye bırakmıyor üzerimde taşıyorum. Ben dilencilik yapmıyorum camiye dua etmek için geliyorum" dediği öğrenildi. Üzerindeki paralara Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla el konulan Mehmet Cahit Öztalına Kabahatler Kanunu'na göre dilencilik yapmak suçundan 109 lira para cezası uygulanarak serbest bırakıldı.


Öztalın'ın el konulan paraların kendisine verilmesi için hukuki mücadele başlatacağını söylediği belirtildi.