Diyarbakır'daki Büyük Operasyonda PKK'nın Cephanelik Dolu Mağarası Bulundu

Diyarbakır'da 10 bin güvenlik görevlisinin katılımıyla sürdürülen operasyonlarda, terör örgütü PKK'ya ait, içerisinde yüklü miktarda silah ve mühimmatın olduğu bir mağara bulundu.

12 Haziran 2017 / 09:42

Diyarbakır'daki Büyük Operasyonda PKK'nın Cephanelik Dolu Mağarası Bulundu

Diyarbakır"da terör örgütü PKK'ya bir darbe daha vuruldu. 10 bin güvenlik görevlisinin katılımıyla sürdürülen operasyonlarda, terör örgütü PKK'ya ait, içerisinde yüklü miktarda silah ve mühimmatın olduğu bir mağara bulundu.

15 GÜNDÜR OPERASYON DEVAM EDİYOR

Diyarbakır'ın 4 ilçesinin 104 köy ve mezralarında toplam 1528 kilometrekare alanda aralarında üst düzey örgüt yöneticilerin de bulunduğu değerlendirilen PKK'lıları etkisiz hale getirmek için 10 bin güvenlik görevlisinin katımıyla 28 Mayıs'tan bu yana sürdürülen operasyonla ilgili Diyarbakır Valiliği açıklama yaptı. Açıklamada operasyonun dünkü bölümünde 1 köy, 1 mezradaki 5 ev ve eklentilerinde adli arama yapıldığı ifade edildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNE AİT MAĞARADAN CEPHANELİK FIŞKIRDI

Operasyonun sürdürüldüğü alanda güvenlik güçlerinin yaptığı arama-tarama faaliyetinde terör örgütü PKK'ya ait bir mağarının bulunduğu belirtilen valilik açıklamasında, şöyle denildi:

"Bölücü terör örgütü mensuplarına ait 1 mağara, 3 sığınak ile 1 tünel içinde ve çevresinde yapılan detaylı aramada; 15 adet antitank roketatar mühimmatı, 5 adet antipersonel roketatar mühimmatı, 41 adet PKMS (Bixi) fişeği, 51 adet muhtelif fişek, 215 adet AK-47 Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 1 bidon mazot, 1 adet güneş paneli, 1 adet güneş paneli şarj cihazı, 1 adet bağlantı kablosu, 1 adet batarya bloğu, 29 adet Kaleşnikof şarjör kılıfı, 1 takım bölücü terör örgütü kıyafeti, 1 adet sırt çantası, 1 çift kar botu, çok miktarda örgütsel doküman, sıhhi malzeme ile yaşam malzemesi ele geçirilmiştir."

MAĞARA İMHA EDİLDİ

Terör örgütüne ait mağaranın imha edildiğini belirten valilik, "Bölgemizde yaşayan vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması ve teröristle mücadele kapsamında yürütülen operasyonel faaliyetlere artan bir azim ve kararlılıkla devam edilmektedir" açıklamasını yaptı.