İki Kez Gazi Olan Güvenlik Korucusu Üçüncü Çatışmada Şehit Oldu

Şırnak'ın Cudi Dağı bölgesinde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen güvenlik korucusu Abdurrahman Avcı'nın daha önce de iki kez gazi olduğu ortaya çıktı.

12 Haziran 2017 / 09:26

İki Kez Gazi Olan Güvenlik Korucusu Üçüncü Çatışmada Şehit Oldu

Şırnak'ın Cudi Dağı bölgesi Kemerli köyü mevkiinde bir grup PKK'lı terörist operasyonel faaliyet yürüten asker ve koruculara,uzun namlulu silahlarla saldırdı. Çıkan çatışmada yaralanan güvenlik korucusu Abdurrahman Avcı, kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

İKİ KEZ GAZİ ÜÇÜNCÜ DE ŞEHİT OLDU

Şehit korucunun daha önce de terör örgütü PKK mensupları ile girdiği iki ayrı çatışmada gazi olduğu ortaya çıktı. İlk olarak, 1995 yılında Gabar Dağı'nda girdiği çatışmada yaralanan şehit korucu, son olarak da 14 Mart 2016'da sokağa çıkma yasağı ilan edilerek, terör örgütü PKK'ya yönelik geniş kapsamlı operasyon başlatılan Şırnak merkez de yaralandığı belirtildi. Şehit korucunun, iyileşir iyileşmez görevinin başına dönmüştü.

DİĞER YARALILAR TEDAVİ ALTINDA

Öte yandan, çatışmada yaralanan bir asker ve bir korucunun tedavileri devam ederken, bölgede terör örgütüne yönelik operasyonlar da sürüyor.