İnsanı Evlilikten Soğutan Düğün Gelenekleri

  Her genç kız ve erkeğin hayalidir kendine uygun bir eş bularak evlenmek. Fakat bazı adet ve gelenekler de var ki adeta gençlerin evlenmemeleri için yaratılmış gibi. İşte ’’evlenmekten vazgeçiyorum’’ dedirtecek ülke ülke düğün gelenekleri...
 • İnsanı Evlilikten Soğutan Düğün Gelenekleri Her genç kız ve erkeğin hayalidir kendine uygun bir eş bularak evlenmek. Fakat bazı adet ve gelenekler de var ki adeta gençlerin evlenmemeleri için yaratılmış gibi. İşte ''evlenmekten vazgeçiyorum'' dedirtecek ülke ülke düğün gelenekleri...
 • İnsanı Evlilikten Soğutan Düğün Gelenekleri Guam Guam'da bakirelerin evlenmesi yasak. Bunun için kızlar evlenmeden önce bekaretini para karşılığı bu işi yapan kişilere bozduruyor.
 • İnsanı Evlilikten Soğutan Düğün Gelenekleri Pakistan Damat adayı kızın aile büyükleri tarafından bir sınavdan geçirilir. Damada akla gelmeyecek ağır hakaretler edilir. Damat adayı tüm bunlara katlanabilir ve soğukkanlı davranabilirse sınavdan başarıyla geçmiş olur.
 • İnsanı Evlilikten Soğutan Düğün Gelenekleri Hindistan Hindistanda gelin ve damat için kutsal ateş yakılır ve etrafına minder konur. Kutsal ateşin etrafına 4 tur dönüldükten sonra mindere ilk kim oturursa evde onun sözünün geçeceğine inanılır.
 • İnsanı Evlilikten Soğutan Düğün Gelenekleri Kuzey Kore Kuzey Kore de evlenirken kaz ve ördek önemli bir araçtır. Eskiden damatlar arkalarına kaz bağlayarak at üzerinde gelinin evine giderlerdi. Şimdi ise ördeği sembolik, tahta ördek olarak kullanıyorlar. Evlenmeden önce çiftin evine tahta ördek yerleştiriliyor. Çift tahta ördeği ters olarak koyarsa kavga ettikleri düz bir biçimde kalırsa iyi anlaştıkları anlamına geliyor.
 • İnsanı Evlilikten Soğutan Düğün Gelenekleri Vikingler Vikingler zamanında gelinler açık arttırmayla veriliyorlardı. Damat adayı kızın üzerinden bir fiyat belirleyip sunuyor, kızın babası ise pazarlığa girişiyordu.
 • İnsanı Evlilikten Soğutan Düğün Gelenekleri Bosna Hersek Damat adayı, kızın evine davet edilerek ailenin büyükleri evlilik hakkında tartışmaya girer. Kızın ailesindeki büyükler damat hakkında bir karara vardıktan sonra damada kahve ikram edilir. Kahve tuzlu ve ekşiyse damat reddedilmiş, tatlıysa uygun görülmüş anlamına gelir.
 • İnsanı Evlilikten Soğutan Düğün Gelenekleri Moritanya Evlenmeden önce kızların en fazla 100 kilo olması gerekiyor ve damadın ailesi tarafından geline sürekli yemek yediriliyor. Eğer yemek istemezse gelin cezalandırılıyor.
 • İnsanı Evlilikten Soğutan Düğün Gelenekleri Kolombiya Gelinin annesi gerdeğe giren çiftin yatağının kenarına oturarak ilk ilişkiye şahitlik ediyor.