Kandilli Rasathanesi Müdürü Uyardı: Bu Deprem Ne İlk, Ne de Son

Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özdener, Ege'de 6.2'lik depremle ilgili, "Bu bölge için ne ilk ne de son bir deprem olacak" açıklamasında bulundu.

12 Haziran 2017 / 17:16

Kandilli Rasathanesi Müdürü Uyardı: Bu Deprem Ne İlk, Ne de Son

Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Dr. Haluk Özdener, CNN TÜRK yayınına telefonla bağlanarak yaptığı açıklamada, "Yerin 20 km derinliğinde bir depremden bahsediyoruz. Sığ sayılabilecek bu depremin artçıları olacak, ilk olmadığı gibi son da olmayacak" dedi.

"SIĞ BİR DEPREMİN BİRÇOK YERDE HİSSEDİLMESİ NORMAL"

Prof. Dr. Haluk Özdener, "Karaburun açıklarında sığ sayılabilecek bir deprem meydana geldi. Dolayısıyla bu depremin etkisinin Ege Bölgesi, İzmir üzerinde çok şiddetli hissedilmesi ve yaklaşık 400-500 km uzaklarda dahi etkilerini görmemiz mümkün" açıklamasında bulundu.

"DEPREMİN ARTÇILARI OLACAK"

Kandilli Müdürü, "Üzülerek söyleyeceğim ama bu depremlerin artçılarını göreceğiz. Büyüklüğü 5-5,5'a ulaşacak artçılar olabilecektir. Vatandaşlarımız özellikle AFAD'ın uyarılarına dikkate alarak yaşamlarını sürdürmelerini öneriyorum. Bu bölge için ne ilk ne de son bir deprem. Benzer depremlerin tekrarlanması bu bölge için gayet doğal" diye konuştu.