'Milyoner'in kadrolu Telefon Jokeri: Prof. Dr. Nami Başer

Galatasaray Üniversitesinde hocalık yapan Prof. Dr. Nami Başer'in adı, 'Kim Milyoner Olmak İster'de joker olması için tam 20 kez verildi. Bu detay Murat Yıldırım'ın dikkatinden kaçmadı.

12 Haziran 2017 / 10:47

'Milyoner'in kadrolu Telefon Jokeri: Prof. Dr. Nami Başer

'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmasında Galatasaray Üniversitesi Felsefe bölümünde öğretim görevlisi olan Prof. Dr. Nami Başer'in ismi 20 kez verildi. Başer'in telefon jokeri olarak sürekli adının geçmesi Murat Yıldırım'ın dikkatinden kaçmadı.

'HER ŞEYİ BİLEN HOCA', YARIŞMADA 'CANKURTARAN JOKER' OLARAK BİLİNİYOR

Prof. Dr. Nami Başer, 'Kim Milyoner Olmak İster'de adının sık sık 'telefon jokeri' olarak verilmesiyle dikkati çekti. Öğrencileri tarafından 'Her şeyi bilen hoca' olarak tanınan ve okul içinde çok sevilen Başer, 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışması izleyenleri tarafından ise 'cankurtaran joker' olarak tanımlanıyor.

EN SON JOKER OLDUĞUNDA CEVAP VEREMEDİ

Son olarak Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Öykü Sofuoğlu'nun 3 Haziran'daki yarışmasında telefon jokeri olarak yayına bağlanan Başer, sorunun yanlış anlaşılması ve sürenin yetmemesi nedeniyle cevap veremedi.

"KADROLU TELEFON JOKERİ NAMİ HOCAMIZ"

Programın sunucusu Murat Yıldırım, telefon jokeri olarak Nami Başer'in seçilmesi üzerine, "Kadrolu telefon jokeri Nami Hocamız, kendisini artık herkes tanıyor. Buraya da bekliyoruz. Öğrencileriniz gelmediği için ne zamandır sizi arayamıyoruz, kusura bakmayın" diyerek hem yarışmaya davet etti hem de şakalaştı.


"NAMİ HOCAMIZ AYAKLI KÜTÜPHANE GİBİ"

Yıldırım, yarışmacı Öykü Sofuoğlu'na "Herkes neden Nami hocamızı seçer?" sorusunu yönetti. Sofuoğlu, "Nami Hoca 'ayaklı kütüphane' kelimesinin sözlük anlamıdır, muhteşem bir bilgi birikimine sahiptir" yanıtını verdi.

ÖĞRENCİLER SÜREKLİ JOKER OLMASINI İSTİYORMUŞ

Üniversitenin Sinema ve Tiyatro Kulübü danışman hocası da olan ve öğrencilerinin sorularını yarışma dışında da yanıtsız bırakmayan Başer, "Birçok öğrencim yarışmada telefon jokeri olmam için geliyor. Şimdiye kadar yaklaşık 20 kişi geldi. Bugüne dek 5 kez arandım ve 4 kez müdahale edebildim. Bir defasında arandığımda telefonum meşguldü bağlanamadım. Son katıldığımda ise yanlış anlaşılma oldu; zamanımız yetmedi soruya cevap veremedim" dedi.

İşte yarışmadan birkaç görüntü;