Özel Harekat Polisleri, Hainlere Fırsat Vermemek İçin Nöbetleşe İftar Yapıyor

Hakkari'de PKK'lı teröristlere karşı etkin mücadele yürüten özel harekat polisleri, bir yandan da Ramazan'ı yaşıyor. İftar vaktinde sofraya nöbetleşe oturan polisler teröre karşı teyakkuzda.

12 Haziran 2017 / 10:57

Özel Harekat Polisleri, Hainlere Fırsat Vermemek İçin Nöbetleşe İftar Yapıyor

Hakkari'de bölgenin zorlu coğrafyasında huzur ve güvenlik için terörle mücadeleyi amansız şekilde yürüten özel harekat polisleri, elleri tetikte nöbet tuttukları kale görünümlü üs bölgelerinde Ramazan ayını idrak ediyor.

NÖBETLEŞE İFTAR YAPIYORLAR

İftar saatinde okunan ezanla sofrada bir araya gelen polisler, dua ederek orucunu açarken, arkadaşları da nöbeti devralıyor. Kentin çevresindeki hakim tepelerde oluşturulan üs bölgelerinde görev yapan özel harekat polisleri, olası terör saldırılarına karşı termal kameralarla her türlü hareketliliği de yakından takip ediyor.

HAİNLER İFTAR VAKTİNİ BEKLİYOR

Cumartesi gecesi iftar saatinde Van'ın Gevaş ilçesinde PKK'lı teröristler tarafından emniyet müdürlüğüne yönelik roketatarlı saldırı düzenlenmişti.

SON BİR HAFTADA 37 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Terörle mücadele Ramazan'da da kesintisiz sürüyor. Türk Silahlı Kuvvetleri, son 1 haftada 37 PKK'lı teröristi etkisiz hale getirdi. Çok sayıda sığınak ve depo da imha edildi. Bingöl'de dün yapılan operasyonda bir uzman çavuş şehit oldu. 3 terörist öldürüldü.