'PKK' operasyonu saniye saniye kamerada

Sakarya'da PKK terör örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 8 şüpheli adliyeye sevk edildi. Operasyon anı kameralara saniye saniye yansıdı.

11 Ocak 2017 / 14:02

'PKK' operasyonu saniye saniye kamerada

Sakarya'da, sosyal medyadan PKK propagandası yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve evlerindeki aramalarda örgütsel döküman bulunan 2'si HDP ilçe başkanı 8 kişi adliyeye sevk edildi.

SOSYAL MEDYADA PKK PROPAGANDASI YAPTILAR

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri, 8 kişinin sosyal medyaki paylaşımları ile bölücü terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığını tespit etti.

HDP'Lİ YÖNETİCİLER GÖZALTINA ALINDI

Şüphelileri yakalamak için operasyon düzenleyen ekipler, HDP Sapanca İlçe Başkanı Ercan Tepe, HDP Adapazarı İlçe Başkanı Hakkı Sonsuz, Mervan Opal, Muhammed Nurullah Aslan, Mehmet Salih Çoban, Zafer Kotay, Muhsin Gümüştekin ve Kemal Karabulut'u gözaltına aldı.

ARAMALARDA ÖRGÜTSEL DÖKÜMAN BULUNDU

Zanlıların evlerinde yapılan aramada örgütsel döküman ve dijital veriler ele geçirildi. 8 kişinin yakalandığı operasyon polis kamerasına yansırken, şüphelilerin gözaltına alınması ve arama yapılması kaydedildi. Emniyetteki işlemlerin ardından 8 kişi bugün adliyeye sevk edildi.

Sakarya'da PKK'lılar böyle yakalandı!

Sakarya da PKK lılar böyle yakalandıSakarya da PKK lılar böyle yakalandıSakarya da PKK lılar böyle yakalandıSakarya da PKK lılar böyle yakalandıSakarya da PKK lılar böyle yakalandıSakarya da PKK lılar böyle yakalandıSakarya da PKK lılar böyle yakalandıSakarya da PKK lılar böyle yakalandıSakarya da PKK lılar böyle yakalandıSakarya da PKK lılar böyle yakalandı