Rüştü Reçber: Arda Turan'a Tuzak Kuranlar Saklanmak İçin Delik Arayacak

Eski kaleci Rüştü Reçber, köşe yazısında Fatih Terim'e yüklenirken "Arda olayında tuzak hazırlandı, Arda da bu tuzağa düştü. Bu insanlar bir gün saklanmak için delik arayacak." yazdı.

12 Haziran 2017 / 09:47

Rüştü Reçber: Arda Turan'a Tuzak Kuranlar Saklanmak İçin Delik Arayacak

Bir dönem Fenerbahçe, Barcelona ve Beşiktaş formaları giyen eski milli kaleci Rüştü Reçber, Hürriyet gazetesindeki köşe yazısında hem uçakta yaşanan Arda Turan krizini hem de Fatih Terim'in basın toplantısını değerlendirdi.

Reçber'in yazısının bir kısmı şu şekilde:

"Evet, kesinlikle ortada yanlış bir hareket var. Ancak bu, Arda'yı topla halde yerden yere vurmayı, itibarsızlaştırmayı haklı gösterir mi?

"HOCALARI SUÇLARKEN SUSANLAR, ŞİMDİ ORTAYA ÇIKTI"

İnsanın olduğu yerde hata da vardır. Herkes böyle söyler. Ancak bunun kişiye göre değiştiğini de çok gördük, görüyoruz... Hocaları, Arda ve arkadaşlarını ihanet ve şerefsizlikle suçlarken susanlar, şimdi ortaya çıktı. Arda'nın davranışını ve yerini kabul edemem. Sevgili Bilal Meşe'ye de 'Geçmiş olsun' derim. Ama yangına körükle giden bir hoca ile yönetimin ve bu olayın gerçekleşmesine ortam sağlayanların hiç mi kabahati yok?

"BU TUZAĞI KURANLAR SAKLANMAK İÇİN DELİK ARAYACAK"

Bakın, tıpkı Volkan Demirel olayındaki gibi, ortam hazırlandı, beklenildi ve Arda da gelip bu tuzağa düştü. (Volkan'ı bu konuda 6 ay önce uyarmıştım). Bu tuzağı kuranlar belli. Ve bir gün nasılsa her şey gün yüzüne çıkacak. Bu insanlar kimsenin yüzüne bakamayıp, saklanmak için delik arayacak."