Şırnak'ta Çatışma Çıktı: 1 Korucu Şehit

Şırnak'ta güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK arasında çıkan çatışmada 1 korucu şehit düştü. 1 asker ve 1 korucu da yaralan

12 Haziran 2017 / 02:09

Şırnak'ta Çatışma Çıktı: 1 Korucu Şehit

Cudi Dağı Kemerli Köyü bölgesinde yürütülen terör operasyonu sırasında terör örgütü PKK üyeleri tarafından güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırıda, 1 korucu şehit düştü. 1 asker ve 1 korucu da yaralandı.

Şırnak'ın merkeze bağlı Cudi Dağı Kemerli Köyü mevkisinde arama tarama faaliyeti yürüten güvenlik görevlilerine, PKK'lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışmada, 1 asker ve 2 güvenlik korucusu yaralandı. Yaralılar, Şırnak Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralı koruculardan Abdurrahman Avcı (46), yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit düştü. Çatışmanın ardından bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

İKİ KEZ GAZİ, ÜÇÜNCÜ DE ŞEHİT OLDU

Şırnak'ın Cudi Dağı bölgesinde güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen güvenlik korucusu Abdurrahman Avcı'nın daha önce de iki kez gazi olduğu öğrenildi.

Şırnak'ın Cudi Dağı bölgesi Kemerli köyü mevkiinde operasyonel faaliyet yürüten asker ve koruculara, bir grup PKK'lı terörist tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlenmesi sonucu çatışma çıktı. Çatışmada, 2 korucu ile bir asker yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılan yaralılardan durumu ağır olan güvelik korucusu Abdurrahman Avcı, yapılan müdahalelere rağmen şehit oldu.

Şehit korucunun, daha önce de terör örgütü PKK mensupları ile girdiği iki ayrı çatışmada gazi olduğu öğrenildi. İlk olarak, 1995 yılında Gabar Dağı'nda girdiği çatışmada yaralanan şehit korucu, son olarak da 14 Mart 2016'da sokağa çıkma yasağı ilan edilerek, terör örgütü PKK'ya yönelik geniş kapsamlı operasyon başlatılan Şırnak merkez de yaralandığı belirtildi. Şehit korucunun, iyileşir iyileşmez görevinin başına döndüğü kaydedildi.

YARALI ASKER VE KORUCUNUN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Şırnak Devlet Hastanesine kaldırılan şehidin naaşının, düzenlenecek törenin ardından defnedileceği bildirildi.

Öte yandan, çatışmada yaralanan bir asker ve bir korucunun tedavilerinin devam ettiği öğrenilirken, bölgede operasyon sürüyor.