Tinerle Soba Yakmak İsterken Çıkan Yangında Ağır Yaralandı

Tekirdağ'da iş yerinde kalan Zafer Abdulgani sobayı tinerle yakmaya çalışınca elindeki benzin alev aldı. Ağır yaralanan çalışan çığlıklarla kendini dışarı attı.

15 Mart 2017 / 13:41

Tinerle Soba Yakmak İsterken Çıkan Yangında Ağır Yaralandı

Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde 32 yaşındaki Zafer Abdulgani, tiner ile soba yakmak istediği sırada elindeki bezinin alev alması sonucu çıkan yangında ağır yaralandı.

KALDIĞI İŞ YERİNDE SOBAYI TİNERLE YAKMAK İSTEDİ

Yangın, Tekirdağ Ergene ilçesinde bulunan inşaatlara iskele kiralama işi yapan iş yerinde meydana geldi. Zafer Abdulgani, kaldığı iş yerindeki odasında bulunan sobayı tiner ile yakmak istedi. Bu sırada elindeki bezin alev alması ile alev Abdulgani'nin üzerindeki elbiselere sıçradı. Bu sırada alevler de odayı sardı.

ÇIĞLIKLARLA KENDİNİ DIŞARI ATTI

Çığlıkla kendisini dışarı atan Abdulgani'yi gören diğer iş yeri çalışanları hemen jandarma ve itfaiyeye haber verdi. Kısa sürede gelen jandarma ekipleri yolu yaya ve araç trafiğine kapattı. Ağır yaralı olan Zafer Abdulgani ise ambulans ile Çorlu Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Gecikmeli olarak olay yerine gelen itfaiye ekipleri çıkan yangını kontrol altına alarak söndürdü. İş yeri ise kullanılamaz hale geldi.

"BUNUN HESABINI KİM VERECEK MERAK EDİYORUZ"

İtfaiyenin geç gelmesiyle yangının büyüdüğünü belirten çevredekiler, "Daha önce itfaiyenin bir aracı burada mahalle girişinde bekliyordu. Ancak şimdi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi buradan itfaiye aracını kaldırdı. Burada 400 tane sanayi kuruluşu var. Şimdi bunun hesabını kim verecek merak ediyoruz." dedi.