Türkeş'ten Kılıçdaroğlu'nun 'Kontrollü Darbe' İddialarına Sert Tepki: Boş Bir İtham

Başbakan Yardımcısı Türkeş, Kılıçdaroğlu'nun 'kontrollü darbe' iddialarına ilişkin "Darbe girişimi darbe girişimidir. Bunun kontrollüsü kontrolsüzü olmaz. Onun için bu boş bir ithamdır" dedi.

06 Nisan 2017 / 10:12

Türkeş'ten Kılıçdaroğlu'nun 'Kontrollü Darbe' İddialarına Sert Tepki: Boş Bir İtham

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 'kontrollü darbe' iddialarına çok sert tepki gösterdi. Türkeş, "Darbe girişimi darbe girişimidir. Bunun kontrollüsü kontrolsüzü olmaz. Bunun üzerinden şike yaparak ikbal elde etmeye kalkana 'ruh hastası' denir. Ben Türkiye'de böyle ruh hastaları olduğunu düşünmüyorum. Onun için bu boş bir ithamdır."

Anadolu Ajansı Editör Masası'nda soruları yanıtlatan Türkeş'in konuşmasından satır başları:

İDLİP'TEKİ KATLİAMA TEPKİ: ÇOK VAHŞİCE

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Esed rejiminin İdip'teki kimyasal silah saldırısıyla ilgili olarak, "Hakikaten çok vahşice bir şey, savaşın ötesinde kalkışmayı bastırmak denemez, savaş denemez. Kimyasal silah ile sivil insanlar katledildi, 'nokta'. İkincisi, savunmalar da doyurucu değil." dedi.

KATI TAVRIMIZI MUHAFAZA EDECEĞİZ

"Bizim Suriye'deki Esed rejimiyle ilgili menfi kanaatimiz zaten başından beri vardı. Biz bunu muhafaza ediyoruz. Bu yönetimle Suriye'nin yönetilemeyeceğini çok uzun süredir hem Cumhurbaşkanımız hem Başbakanımız dile getirdi. Biz aynı katı tavrımızı muhafaza edeceğiz diye düşünüyorum."

REJİM SİVİL İNSANLARA KARŞI YAPTI

"Rejim yapmıştır ve maalesef sivil insanlara karşı yapmıştır. Çocuk ve kadınlar öncelikli olarak maalesef hayatlarını kaybetmiştir. Bu tespiti yapmak lazım."

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

"1980'de işin çarpıcı tarafı, Alparslan Türkeş, 12 Eylül ihtilalinden sonra 'Tek adam rejimi istiyor ve bunun için anayasa değişsin diyor' diye idamla yargılandı. Türkiye ne gariplikler yaşadı geldi bugüne kadar."

KAMUOYU YOKLAMALARINA İNANMAM

"Kamuoyu yoklamalarına inanmam. Seçmen kendini saklamak istiyorsa hiçbir şey yapamazsınız"