Uçakta Müzik Dinleyen Kadının Kablosuz Pilli Kulaklığı Patladı!

Uçakla Pekin'den Melbourne'e giden genç kadın, yolculuk esnasında müzik dinlerken kablosuz pilli kulaklığı patladı. Genç kadının yüzü yanık ve is içinde kaldı.

15 Mart 2017 / 09:31

Uçakta Müzik Dinleyen Kadının Kablosuz Pilli Kulaklığı Patladı!

Havada yolculuk sırasında patlayan ve yaşamsal tehlike oluşturan cep telefonu, dizüstü bilgisayar gibi gelişmiş teknolojik aygıtlara şimdi de pilli kulaklıklar katıldı. Pekin'den Melbourne'e giderken uçakta kablosuz pilli kulaklık ile müzik dinleyen kadın bir yolcu, kulaklığın patlaması ve alev alması sonucu yanıklar ve is içinde kaldı.

"YÜZÜMDE BİR PATLAMA HİSSETTİM"

Avustralya Ulaşım Güvenliği Başkanlığı, uçakta uyurken müzik dinleyen yolcunun, "Müzik dinlerken bir sıcaklık duydum, biraz ters dönmeye çalıştığımda da kulaklarımda ve yüzümde bir patlama hissettim. Elimi yüzüme atınca kulaklık boynuma doğru kaydı. Elimle çekip yere attım, çok sıcaktı ve alevlenmeye başlamıştı." dediğini aktardı.

Yolcunun olay anından hemen sonra çekilen fotoğrafını da paylaşan Avustralya Ulaşım Güvenliği Başkanlığı, ilk kez bir kulaklık yüzünden oluşan bir sorunla karşılaştıklarını açıkladı.