Umre'ye Götürme Vaadiyle 54 Kişiyi Dolandırdılar

Kütahya'da 54 kişi, bir turizm şirketinin kendilerini Umre'ye götürme vaadiyle dolandırdığı iddiasıyla şikayetçi oldu.

12 Haziran 2017 / 17:20

Umre'ye Götürme Vaadiyle 54 Kişiyi Dolandırdılar

Kütahya'daki bir turizm şirketi, Umre'ye gitmek isteyen 54 kişiden 3 bin 500 ile 4 bin lira arasında para aldı. Şirket yetkililerinin Ramazan ayı öncesinde kendilerini Umre'ye götüreceklerini belirttiklerini ancak daha sonra sürekli oyalandıklarını söyleyen mağdurlar, Kütahya Valiliğine giderek Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) ve Tüketici Hakem Heyeti'ne şikayette bulundu.

"3 BİN 500 LİRA VERDİM 'SABREDİN' DEDİLER"

Valilikten sonra Cumhuriyet Savcılığına da gidip şikayet dilekçesi vereceklerini söyleyen 63 yaşındaki Ali Özdemir şöyle konuştu:

"Ramazan Umresi'ne gitmek için yazıldım ve 3 bin 500 lira para verdim. 'Ramazana bir hafta kala götüreceğiz 'dediler. '21'inde gideceğiz' dediler olmadı. '25'i dediler' sonra 'vize alamadık' dediler. Sonra 'Ramazanın 5'inde' dediler. Şirket yetkilisinin oğlu, annesini devreye soktu. Anne bize 'Oğlum sizi götürecek şikayetçi olmayın' dedi, 'sabredin' dedi bir hafta da annesi oyaladı. Pazar günü uçağa binecektik. Buradaki otobüsler pahalı diyerek Ankara'dan otobüs göndereceklerini söylediler o da gelmedi. Biz de şikayetçi olduk."

"PASAPORTUM ŞİRKETTE OLDUĞU İÇİN YURT DIŞINA DA ÇIKAMIYORUM"

Zaide Çelik de 2 kişi için 8 bin lira yatırdığını söyleyerek, "Şirket bizi mreye götürmedi. Sürekli oyalıyor. Yurt dışındaki oğlumun yanına gideceğim. Pasaportum şirkette olduğu için yurt dışına da çıkamıyorum" dedi.

54 KİŞİ ŞİKAYETÇİ OLDU

Kütahya Emniyet Müdürlüğü Asayiş şubesi ekipleri valilik önüne gelen kişilerle görüşüp bilgi aldı. 54 kişi, Valilikten sonra savcılığa şikayette bulunmak için adliyeye gitti.