Uyuşturucuya Karşı Mücadele Başlatan Mahalle Sakinleri Artık Ecelleriyle Ölmek İstiyor

Konya'da uyuşturucu yüzünden ölümlerin artması üzerine uyuşturucu satıcılarına savaş açtığını ilan eden Doğanlar Mahallesi sakinleri, artık ecelleriyle ölmek istediklerini söylediler.

08 Temmuz 2017 / 18:51

Uyuşturucuya Karşı Mücadele Başlatan Mahalle Sakinleri Artık Ecelleriyle Ölmek İstiyor

Konya'da polisin daha önce birçok kez uyuşturucu operasyonu düzenlediği Doğanlar Mahallesi'nde toplanan 100 kişilik mahalle sakinleri, son zamanlarda meydana gelen uyuşturucudan kaynaklı ölümlerden etkilenerek, uyuşturucuya ve uyuşturucu satıcılarına karşı savaş açtıklarını açıkladı. Artık ecelleriyle ölmek istediklerini dile getiren halk, bundan sonra bu işin peşini bırakmayacaklarını belirtti.

"POLİSLERİN DE BİZİMLE BERABER ÇALIŞMASINI İSTİYORUZ"

Mahallede toplanan yaklaşık 100 kişilik gurup yürüyüş yaparak uyuşturucu satıcılarının ve mahalleye uyuşturucu almaya gelecek kişileri uyardı. Gurup adına konuşan İsmail Çokkaynar, "Doğanlar Mahallesi uyuşturucunun satıldığı yerdir. Biz mahalle sakinleri olarak bu olaya el atmış bulunmaktayız. Her gün ama her gün çocuklarımız ölüyor. Geliyorlar buradan alıyorlar zehirlenip ölüyorlar. Biz uyuşturucuyla sadece Doğanlar Mahallesi'nde değil tüm Konya'da savaşacağız. Valimizden, Belediye Başkanımızdan destek istiyoruz. Polislerin de bizimle beraber çalışmasını istiyoruz" dedi.

"BURADA UYUŞTURUCU SATTIRMAYACAĞIZ"

Son zamanlarda artan uyuşturucu ölümlerine dikkat çeken İsmail Çokkaynar, "Her gün çocuklarımız ölüyor. Her gün bir yerlerden çocuk toplayıp hastanelere yetiştiriyoruz. Tanıyalım tanımayalım her çocuğu hastanelere götüreceğiz. Biz çocuklarımızın ölmesine müsaade etmeyeceğiz. Ecelimizle ölmek istiyoruz. Torbacılık yapan, satıcılık yapan varsa da burada yaptırtmayacağız." diye konuştu.

"ÖLMEK VAR DÖNMEK YOK"

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı basın açıklamasının ardından grup 'Ölmek var dönmek yok' sloganı attıktan sonra dağıldı.