Yılbaşından Bu Yana En Çok Konuşulan Haber Spikeri Ahmet Hakan Oldu

Medya Takip Ajansı Interpress'in yaptığı araştırmaya göre yılbaşından bu yana en çok konuşulan haber spikeri Ahmet Hakan oldu. Onu Erhan Çelik ve Fatih Portakal takip etti.

06 Nisan 2017 / 10:28

Yılbaşından Bu Yana En Çok Konuşulan Haber Spikeri Ahmet Hakan Oldu

Medya Takip Ajansı Interpress'in televizyon, internet ve yazılı basında yapmış olduğu araştırmaya göre, yılbaşından bu yana haber sunan spikerlerin medyada ne kadar konuşulduğu ortaya çıktı. Birincilik Ahmet Hakan'ın oldu.

BİRİNCİ AHMET HAKAN, İKİNCİ ERHAN ÇELİK, ÜÇÜNCÜ FATİH PORTAKAL

Yapılan araştırmaya göre, Kanal D Ana haberi sunmaya başlayan gazeteci Ahmet Hakan ile ilgili yılbaşından bu yana medyada 8 bin 321 haber çıkarken, ikinci sırada TRT Ana Haberi sunan Erhan Çelik hakkında ise 4 bin 48 haber yer aldığı saptandı. Fox Ana Haber Bültenini sunan Fatih Portakal ise hakkında çıkan 3 bin 585 haber ile üçüncü sırada yer aldı. Bu üç ismi Show TV'den Jülide Ateş ve ATV Ana Haber'den Cem Öğretir'in takip ettiği tespit edildi.

SABAH HABERLERİNDE İSMAİL KÜÇÜKKAYA ÖNDE

Her sabah ekranlarda haber sunan ekran yüzleri arasında ise iki isim öne çıkıyor. Fox TV de Çalar Saat programını sunan İsmail Küçükkaya hakkında medyaya 2 bin 822 haber yansırken, Kanal D Sabah Haberlerini sunan Emin Çapa ile ilgili ise medyada 1.259 haber yer aldığı tespit edildi.